Poezja i muzyka

Tu znajdują się tomiki poezji recytowanej przez Kojota (niekiedy też przez Kruka i sporadycznie przez inne zaproszone osoby), zawsze na tle muzyki dobieranej specjalnie do wiersza. Jest to owoc zamiłowania Kojota do dwóch tytułowych sfer, które połączone w taki sposób dają efekt, jego zdaniem, wyborny. Praca nad każdym tomikiem trwa długo, bo najpierw wybierane są wiersze, czy to danego poety, czy to z danego obszaru geograficznego lub czasowego, które potem ubierane są w muzykę. Kojot twierdzi więc, że prowadzi przytułek dla wierszy.

Zarówno Kojot, jak i wiersze, nie mają nic przeciwko temu, by spotykać się z innymi. Wręcz przeciwnie! Szerzenie poezji i dobrej muzyki uznają za istotną wartość. Stąd udostępnianie niniejszych tomików. Oczywiście, jeśli jakiś autor wiersza, wykonawca utworu muzycznego, czy też osoba reprezentująca ich prawa, wyrazi sprzeciw wobec zamieszczania ich utworu albo wykonania (najlepiej w mailu na adres janczukowicz61@gmail.com), odpowiedni fragment zostanie niezwłocznie usunięty.

Tomiki prezentowane są w kolejności od najnowszych.

A oto Kojot recytujący na lizbońskim skwerku w 2018 r. jeden z wierszy z portugalskiego tomiku 22 – Tag (link do youtube):