Prawo

Specjalizujemy się w opracowaniach dotyczących odpowiedzialności zawodowej. Planujemy wydawanie książek dotyczących poszczególnych grup zawodowych. Pierwszą są księgowi, którym poświęcona jest debiutancka książka Wydawnictwa Kojot i Kruk – Odpowiedzialność księgowego.

W przygotowaniu znajdują się:

  • Odpowiedzialność adwokata i radcy prawnego
  • Odpowiedzialność notariusza
  • Odpowiedzialność menedżera
  • Odpowiedzialność nauczyciela

Książki te obejmują wszystkie rodzaje odpowiedzialności prawnej: cywilną, pracowniczą, karną oraz – jeśli dla danego zawodu jest przewidziana – także dyscyplinarną.

Wszystkie te książki kierowane są nie tylko do przedstawicieli omawianych zawodów, ale także do niezadowolonych odbiorców ich zawodowych poczynań, rozważających dochodzenie roszczeń z tytułu odpowiedzialności zawodowej. Książki te mogą się przydać także sędziom i prokuratorom, którzy z ramienia Państwa zajmują się przypadkami odpowiedzialności zawodowej.

Cechą charakterystyczną książek z tej grupy jest podział na dwie części: zasady odpowiedzialności i kazusy. Dzięki wzajemnym odesłaniom czytelnik zasad odpowiedzialności ma pod ręką ich przykładowe ilustracje, a czytelnik kazusów – zasady w nich zastosowane.